Политическая партия Гражданский союз

04.10.2018

Збереження культурного різноманіття, як складова духовного збагачення всього народу держави та формування єдиної політичної нації

Доволі часто чуємо про необхідність запровадження у життя програм економічної модернізації країни, створення умов для розвитку малого та середнього бізнесу, соціального розвитку тощо. 

Проте, зі ЗМІ та від керівників різних ланок державної та місцевої влади не так часто, якби це хотілося, доводиться чути про ще одну фундаментальну опору у кожній успішній державі – це розвиток сучасної національної культури та підтримка культурної спадщини. Без народу, багатого не тільки у матеріальному сенсі, але й, передусім, духовно, де люди сповнені прагнення та мають можливість вільно реалізувати себе творчо, неможливо уявити країну успішну, яка б перебувала у єдиному європейському та світовому культурному просторі.

Ось на цій важливій темі я хотів би зараз акцентувати увагу читачів.

Нещодавно з однопартійцями прийняли участь у IV Обласному фестивалі національних спільнот «Київщина – сузір‘я злагоди», що проходив у Національному музеї народної архітектури та побуту України.

Фестиваль відбувся за участі представників Київської обласної державної адміністрації, депутатського та дипломатичного корпусу,  Міністерства культури України, Міжнародних, Всеукраїнських, обласних національно-культурних товариств, релігійних, громадських та благодійних організацій, українських народних та аматорських колективів.

Приємно відзначити, що цей фестиваль, як і багато інших яскравих культурних заходів, що проходять на терені нашої країни, значною мірою популяризує єдність та, водночас, демонструє яскраву культурну різноманітність всіх національностей та етнічних груп, які проживають на території України.

Завдяки ефективним зусиллям організаторів, фестивальна подія набула належного широкого розголосу у суспільстві, та проходила за участю багатьох знаних українських діячів культури і мистецтва, популярних творчих колективів тощо.

Особливо приємно було споглядати, з якою щирою зацікавленістю ставились діти та підлітки до мистецьких виробів, дивились на творчі виступи, презентації національних костюмів, страв та приймали безпосередню участь у багатьох майстер-класах українських митців.

Саме такі змістовні свята виховують у молоді повагу до культурної спадщини свого народу, сприяють появі у молодіжному середовищі безпосередньої зацікавленості у особистій творчій діяльності.

Як керівник молодіжного крила політичного об’єднання «Громадянський Союз», ще раз хочу висловити слова подяки на адресу талановитих організаторів обласного фестивалю національних спільнот «Київщина - сузір‘я злагоди», а також всіх її учасників, за важливий внесок у відродження культурно-історичного середовища держави.

На моє переконання, збереження та відтворення культурного різноманіття України, це культурне та духовне збагачення всього народу держави.

Партія «Громадянський Союз» вбачає саме у духовних засадах, культурній рівності та коректності головні чинники для укріплення у суспільстві єдності, формування спільного бачення шляхів подальшої євроінтеграції держави, здобуття стабільності та процвітання для України.